PRZEGLĄD SZAFY – NA CZYM TO POLEGA?

PRZEGLĄD SZAFY – NA CZYM TO POLEGA?

with 6 komentarzy
Jak wygląda przegląd szafy? 
Zastanawiasz się czy jest to coś dla Ciebie? Jak by to było wpuścić obcą osobę do swojego mieszkania i pokazać jej swoje najbardziej prywatne miejsce w domu? I jeszcze przebierać się przy niej!?
Dlatego pokażę Ci, jak to wygląda.  Odchudzanie Twojej garderoby i kreowanie wizerunku krok po kroku!

PRZEGLĄD SZAFY OD ZERA... CZYLI ROZMOWA PRZY KAWIE!

To jest konieczne 🙂 i od tego zawsze zaczynamy. Przełamanie lodów przy kawie lub herbacie. Ty musisz poczuć się swobodnie, a ja chcę Cię poznać: jak wygląda Twoje życie rodzinne, co robisz zawodowo, jak wygląda Twój typowy dzień, jak się ubierasz na co dzień, a jak chciałabyś się ubierać.

Jeśli przygotowałaś tablicę inspiracji (albo po prostu zdjęcia z magazynów) ze stylizacjami, które Ci się podobają, obejrzymy je razem. W tym momencie najczęściej mam już pomysł na wizerunek dostosowany do Twojego stylu życia, ale pora na konfrontację z Twoją szafą. Zobaczymy zaraz ile kroków będziesz miała do swojego celu. Czeka Cię tylko mały retusz garderoby? Czy też całkowita metamorfoza?

ZAPOZNANIE Z SZAFĄ

No, to przed nami chwila prawdy, na którą czekałaś.. i której być może nieco się obawiałaś 😉 Pewnie jeszcze będziesz przepraszała za bałagan, ale mi to nie przeszkadza.

Jeśli masz mniej ubrań albo utrudniony do nich dostęp, przeniesiemy je do salonu. Jedna klientka zorganizowała przenośne wieszaki na drążkach w dużym pokoju, byłam pod ogromnym wrażeniem jej przygotowania 🙂 Ale Ty nie musisz, ja się dostosuję do tego, co zastanę. W tym momencie widzę już jakie kolory i jakie ubrania dominują w Twojej garderobie.

Powitanie z szafą mamy za sobą. Czas na przejście do meritum przeglądu szafy. 

przegląd szafy

PRZYMIARKI

Najprawdopodobniej zacznę od tego, abyś założyła to, w czym najchętniej albo najczęściej chodzisz. To będzie nasz punkt wyjścia. No i wtedy zobaczę też dokładnie w czym Twoja sylwetka wygląda najkorzystniej, a to oszczędzi nam później konieczności przymierzania niektórych ubrań. [Uwierz mi, gdy widzę Cię w luźnej podkoszulce i dresowych spodniach to jest to kamuflaż doskonały.]

Potem przechodzimy już do konkretnych półek i wieszaków. Metodycznie przeglądamy wszystkie góry i doły. Wiele z tych ubrań będę chciała zobaczyć na Tobie. Zwłaszcza wtedy gdy Ty mówisz, że je lubisz, a ja nie jestem przekonana , albo gdy myślę, że będą fajnie na Tobie wyglądać, ale z kolei Ty ich nie nosisz.

STARE PO NOWEMU

Przy niektórych ubraniach zatrzymujemy się na dłużej, są to te, które mają nieodkryty przez Ciebie potencjał albo są trudne do noszenia. Pokazuję  Ci jak można je łączyć w ciekawe, niebanalne stylizacje.  Nawet jeśli jakieś ubranie nie jest dla Ciebie idealne sylwetkowo czy kolorystycznie, dam Ci wskazówki co można zmienić, żeby wyglądało fajniej.

W tym miejscu często robimy zdjęcia albo przynajmniej notatki, żeby zapamiętać te nowe kombinacje. Pewnie się zdziwisz jak wiele z Twoich starych ubrań można nosić w nowy sposób, który nie przyszedł Ci nawet do głowy! 

przegląd szafy
przegląd szafy
przegląd szafy

PRZEGLĄD SZAFY A AKCESORIA

Dla mnie to królowie i królowe wszelkich stylizacji. Dlatego zawsze zapytam Cię o posiadane torebki, buty, biżuterię, paski. Są one nieocenione zwłaszcza gdy myślimy nad nowymi wcieleniami starych ubrań, albo chcemy poprawić optycznie sylwetkę.

Super ważne są też okrycia wierzchnie i bielizna. Nawet najpiękniejsza kreacja straci swój czar jeśli ubierzesz do niej przypadkową kurtkę czy buty. Podobnie rzecz ma się z bielizną, która źle dobrana uniemożliwia noszenie niektórych ubrań, a w przypadku niektórych sylwetek jest wręcz kluczowa dla efektu.

przegląd szafy
przegląd szafy
przegląd szafy

PRZEGLĄD SZAFY I CO DALEJ?

W porządkowaniu szafy chodzi nie o to co wyrzucić, ale o to, co zostawić, jak mówi w swojej książce "Tokimeki" Marie Kondo. Zgadzam się z nią. Naszym celem jest szafa idealna, w której wszystkie ubrania pasują do Ciebie i do siebie nawzajem i w których czujesz się i wyglądasz pięknie. Rzeczywiście sporo rzeczy ląduje na stosie do wyrzucenia.

Możesz odczuwać smutek, z tego powodu. Ale to chwilowe. To, co zyskujesz to jasna wizja tego, co masz i tego, co potrzebujesz. Nawet jeśli chwilowo pomęczysz się z odchudzoną szafą, następna rzecz, którą kupisz będzie przemyślana i dopełni to, co już masz i to, co będziesz miała.
Przegląd szafy to nie tylko wyrzucanie ubrań, to okazja do przemyślenia swojego wizerunku i starannego zaplanowania kolejnych etapów. Lista zakupów, którą możesz realizować we własnym tempie to pierwszy krok.

Te dziewczyny wpuściły mnie do swoich szaf. Przeczytaj co mówią o tym doświadczeniu:

 

"Właśnie wyszła ode mnie Karina. No i zrobiła mi mały huragan w mojej garderobie 🙂 Po wizycie mam kilkadziesiąt wolnych wieszaków, 5 stosów ciuchów których się pozbywam i krótką listę zakupów na przyszłość. Wiem co z czym zestawić by mieć tydzień z głowy. Wszystko okraszone świetnym gustem i okiem Kariny które kupuje od samego początku. No dała czadu !"

Sylwia Kłyczek Smart Recruitment

 

"Z wszystkich moich ubrań Karina skomponowała kilka zestawów. Niektóre połączenia były dla mnie zaskakujące, ale okazało się,że czuję się w nich wyjątkowo dobrze. Reszta musiała odejść. Wiem też, co muszę sobie dokupić, znam konkretnie fason i kolor, jakiego będę szukała. Dzięki temu nie wpadnę w pułapkę "super okazji" i nieprzemyślanych zakupów."

Agata Terlikowska Studio Culinary Solutions&slow food bistro

CZY MASZ OCHOTĘ NA TAKIE DOŚWIADCZENIE JAK PRZEGLĄD SZAFY? A MOŻE JUŻ JEST ZA TOBĄ? DAJ ZNAĆ W KOMENTARZU.

6 Responses

  1. […] Chcesz wiedzieć jak to wygląda? Poczytaj tutaj […]

  2. […] Jeśli interesuje Cię jak robię przegląd szafy, zapraszam do tego artykułu –https://kmstyle.pl/przeglad-szafy/ […]

  3. […] od kiedy moja szafa regularnie przechodzi przeglądy, a każdy zakup jest przemyślany pod kątem jakości i tego, czy pasuje do pozostałych 90% moich […]

  4. […] od kompleksowego przeglądu szafy. Uczciwie przejrzyj jej zawartość i Wyrzuć to co stare, zniszczone i dawno nienoszone. Spójrz […]

  5. […] ubrać, to warto podjąć takie postanowienie. O detoxie szafy, zaletach szafy minimalistycznej i przeglądzie garderoby pisałam szerzej w innych wpisach na moim blogu. Warto jednak podjąć takie postanowienie, bo […]

  6. […] W każdej szafie jest prawie zawsze ta sama historia. Zostawiamy mnóstwo ubrań, które gromadzą się przez lata. Trzymamy je w szafie dlatego, że wydaje nam się, że jeszcze będziemy je nosić, bo są takie ładne i niezniszczone, ale ich nie nosimy, za małe, ale przecież schudniemy, trzymamy ubrania, które są po prostu nieodpowiednie dla nas sylwetkowo i pod względem kolorystyki. Jest sporo ubrań z metkami, nienoszonych, wiele spontanicznych, nietrafionych zakupów. Czasami ubrań jest tak wiele, że nie widać co właściwie się nadaje do noszenia. Klientki są sfrustrowane, że nie mają w co się ubrać! O przeglądzie szafy pisałam również tutaj. […]

Podziel się swoją opinią

Facebook