JAK ZMIENIĆ SWÓJ STYL W 5 KROKACH?

JAK ZMIENIĆ SWÓJ STYL W 5 KROKACH?

with 3 komentarze

Zastanawiasz się, jak zmienić swój styl, bo jesteś znużona swoim stylem i powtarzalnością Twoich stylizacji? Chciałabyś coś zmienić, ale nie wiesz co, ani jak? Wydaje Ci się, że codziennie nosisz to samo i że nie masz w co się ubrać?

Spokojnie, nie jesteś odosobniona w swoich odczuciach. Nawet najbardziej zadowolona ze swojego stylu kobieta może w pewnym momencie odczuć przesyt i zapragnąć zmiany.

Czasem wiesz dobrze, czego potrzebujesz, ale bywa też tak, że jedynie przeczuwasz co może być nie tak i szukasz jasności w tej kwestii…

Dlatego mam dla Ciebie propozycję na przetestowanie nowych pomysłów, dzięki której dowiesz się, jak odmienić swój styl. I to bez chodzenia na kolejne zakupy.

JEDNA RZECZ

Stwórz stylizację wokół jednej rzeczy, w której na co dzień nie chodzisz. Takiej, która nie nadaje się do wyrzucenia i sama nie wiesz dlaczego jej nie nosisz. Może to być jakiś dodatek albo ubranie na specjalne okazje. Spróbuj ograć tą rzecz w codziennej stylizacji. Może się okazać, że diametralnie odmienisz charakter swoich codziennych stylizacji.

POSTAW NA EMOCJE

Zastanów się, jak chciałabyś się czuć w swoich stylizacjach i z takim nastawieniem stwórz swoją stylizację. Możesz być uwodzicielska lub profesjonalna. Troskliwa albo niezależna. Choć raz nie myśl o tym, żeby ubrać się praktycznie. Zobacz, co z tego wyjdzie.

DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH

Zastanawiasz się czasem, dlaczego dziewczyny z Pinteresta wygladają tak wspaniale w swoich stylizacjach, chociaż bywają często ubrane w bardzo prosty zestaw, taki jak jeansy + t-shirt?

Odpowiedź to „warstwy”. Gdy piszę „warstwa”, mam na myśli spodnie + koszulka albo sukienka. Dodatkową warstwę (choć to bardziej element wizualny) stanowią też dodatki takie, jak paski, szale, widoczna biżuteria, czy kapelusz.

Jak zmienić swój styl? Poprzez dodanie, choćby subtelnej warstwy np. koronkowego ramiączka od topu wystającego zza dekoltu,  stylizacja nabiera charakteru. Spróbuj zbudować swoją stylizację z większej, niż na co dzień, liczby ubrań. Zobaczysz, jak bardzo zmieni to Twoją stylizację. 

ZŁAM ZASADĘ

Tak! Na co dzień starasz ubierać się tak, żeby nie łamać zasad dotyczących Twoich proporcji ciała, doboru kolorów, dress codu, ubrań odpowiednich dla Twojego wieku czy stanu…

Często jednak niepotrzebnie się ograniczamy. Same sobie wiążemy ręce. Dlatego świadome złamanie którejś z zasad (o ile masz na to ochotę) może przynieść zaskakujący skutek. 

INSPIRACJA

Chcemy być oryginalne i jednocześnie chcemy być sobą. Jednak odrobina inspiracji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. 

Pomyśl, która znana osoba – celebryta, gwiazda, aktor ubiera się na tyle fajnie, że podziwiasz jego lub jej styl. Najlepiej, jeśli jest to ktoś, do kogo jesteś choć trochę podobna.

A więc już wiesz. Jeśli chcesz odmienić swoje codzienne stylizacje, musisz wyjść poza to, co na co dzień nosisz. Czasem będzie to oznaczało zrobienie czegoś trochę wbrew sobie lub trochę na przekór. Ale może zaprowadzić Cię na nowe ścieżki Twojego stylu.

A Ty jakie masz sposoby na to, jak zmienić swój styl? Czy korzystasz może z któregoś tu wymienionego? Co się sprawdza u Ciebie? Daj znać w komentarzu!

Ściskam,


  1. […] bawełnianego szala? Niech nie ogranicza Cię przeznaczenie ubrań! Takie podejście może zmienić Twój styl w […]

  2. […] wizerunek ma wpływ na różne codzienne sprawy. Jeśli więc przemyślałaś tą kwestię i Twój styl ubierania się służy Twojemu stylowi życia, to w porządku. Ale jeśli zastanawiasz się dlaczego znajomi […]

  3. Kali
    | Odpowiedz

    Ważne jest eksperymentowanie ze strojem. Ważne przy zmianie swojego stylu jest inwestowanie w dobrej jakości ubrania, które będą służyć przez długi czas. Tutaj rozwiązaniem są marki premium, które tworzą naprawdę świetną odzież. Ja większość ubrań marek premium zamawiam z https://premiumwrzos.pl/ bo mają naprawdę duży wybór.

Podziel się swoją opinią

Facebook