JAK NOSIĆ DUŻE SWETRY

JAK NOSIĆ DUŻE SWETRY

with Brak komentarzy

Duże swetry od kilku sezonów znajdują się w czołówce i stylowych ubrań. Prezentują się wspaniale na dziewczynach z instagrama i w stylizacjach z Pinteresta. Nie zawsze jednak jesteśmy zadowolone z tego jak wyglądają w naszym wydaniu. Fason ten jest naprawdę trudny do noszenia. Duże swetry w samej swojej naturze są duże objętościowo, a to sprawia, że i osoba, która je nosi wygląda na większą niż jest w rzeczywistości. Poza tym ciekawe połaczenie ich z innymi ubraniami też nie jest takie prosta. Na szczęscie jest na to kilka sposobów. W tym wpisie pokażę Wam jak nosić swetry oversize.

DUŻE SWETRY NA WIERZCH

Swetry oversize z racji swoich rozmiarów chciałybyśmy nosić wygodnie na wierzch. Traktujemy je wtedy trochę jak ubranie maskujące – sporo można pod nim ukryć, ale… Trzeba uważać, ponieważ łatwo możemy zacząć przypominać puchatą kulkę albo co najmniej dużego bezkształtnego misia. Aby tego uniknąć, duży sweter najlepiej zestawiać z wąskim dołem – jeansami rurkami czy spodniami cygaretkami. Im szersza góra, tym węższy dół. Ciekawy efekt daje też kombinacja warstw ze swetrem w roli głównej. Wystająca spod spodu koszula albo sweter jako płaszcz nałożony na inny sweter będą wyglądały bardzo interesująco.

DUŻE SWETRY DO ŚRODKA

Drugą opcją, ale bardziej wymagającą, jest noszenie dużego swetra do środka, czyli włożonego za pasek spodni lub spódnicy. Sposób włożenia jest uzależniony od jego długości, szerokości, kształtu, grubości i od Twojej figury. Swetry zrobione z cieńszej wełny są delikatniejsze i łatwiej jest je włożyć w całości w spodnie czy spódnicę. Z górnej części tworzymy wygodną „bombkę,” „zwis,” tak aby komfortowo poruszać rękoma i żeby nic nie wystawało. W efekcie zyskujemy szczupłą talię i wydłużenie nóg:)

Swetry grubsze, z grubym splotem czy szersze może być trudno włożyć z każdej strony i może to nie być wygodnie:) Dlatego stosujemy tutaj włożenie częściowe: trochę z przodu lub z boku, a reszta zwisa swodobne. Niby proste, ale warto poćwiczyć, ponieważ z każdym swetrem i z różnymi dołami efekt będzie różny. Jeśli dalej nie wygląda to tak jakbyś chciała, pomyśl o swetrze krótszym, którego nie będziesz musiała wkładać za pasek. Również uzyskasz efekt wydłużenia nóg i szczupłej talii. Zwróć uwagę również na to, że duże swetry prezentują się świetnie z dołami z delikatnych, zwiewnych tkanin, np. spódnicami midi i maxi albo ze skórzanymi krótkimi spódniczkami.

Pamiętaj, w przypadku swetrów działa zasada odwrotnych proporcji. Im większa sylwetka, tym mniejszy sweter, im szczuplejsza sylwetka, tym większy, bardziej obszerny sweter możesz nosić. Jeśli masz masywną górę, wybieraj swetry bez splotów warkoczowych oraz z większym dekoltem, jeśli jesteś bardzo szczupła, z małym biustem, świetnie będziesz wyglądać w wielkich swetrach-golfach

Niezależnie od tego, co sądzisz o swojej sylwetce i oversizowych swetrach, pamiętaj aby testować różne stylizacje, przymierzać te dzianiny, które Ci się podobają i próbować. Być może któreś z zaproponowanych przeze mnie konfiguracji sprawdzą się właśnieu Ciebie?

Daj mi znać które.

podpis Karina

Podziel się swoją opinią

Facebook