DLACZEGO STYLISTKA JEST OSOBISTA? – WYWIAD CZ.2

DLACZEGO STYLISTKA JEST OSOBISTA? – WYWIAD CZ.2

with Brak komentarzy

Część druga rozmowy z Klaudyną Cichocką-Volkov. Część pierwsza znajduje się tutaj.

O TRENDACH NA NIEKUPOWANIE

Świadomość konsumencka zmienia się i już od kilku sezonów obserwujemy trend na minimalizm i eko zakupy. Pojawił się też trend, wzmocniony realiami lockdownu, na niekupowanie ubrań przez długi okres czasu np. przez rok. O ile jestem jak najbardziej za świadomymi zakupami, to jestem przekonana, że przyjmowanie wyzwań pt. „Nie kupuję nowych ubrań przez rok” sprawdzi się tylko w przypadku gdy macie bardzo dobrze zbudowaną, funkcjonalną garderobę. Jeżeli ktoś postanawia nie kupować ubrań np. przez długi czas, ale tak naprawdę w szafie ma kilka rzeczy to to rozwiązanie będzie frustrujące i nie sprawdzi się.  

JAKI JEST TWÓJ MUST HAVE?

Must have jest powiązany z naszym stylem życia. Inne potrzeby będzie miała osoba, która chodzi do biura, a inne potrzeby ma mama, która siedzi w domu z dzieckiem. Jednak prawie zawsze warto mieć w swojej szafie jeansy dopasowane do Twojej sylwetki. Dla jednej osoby będą to jeansy rurki, dla innych proste, dla jeszcze innych oversize.  Niezbędne będą T-shirty, ale z tego, co widzę u klientek, brakuje wiedzy na temat tego, który T-shirt to dobry T-shirt :). Konieczne jest też okrycie wierzchnie: marynarka, jakaś stylowa narzutka. To zależy od tego jaką masz sylwetkę i co lubisz. No i dobra stylizacja nie obejdzie się bez małej torebki typu cross body, biżuterii na szyję albo nadgarstki i butów sneakersów. To jest mój must have, który traktuję jako punkt wyjścia do innych stylizacji.

CZY KLIENCI SĄ GOTOWI NA ZMIANY?

Osoby, które się do mnie zgłaszają najczęściej są gotowe na zmiany. Mówią mi: „Karina, gdybym nie była gotowa Ci zaufać, nie spotkałabym się z Tobą.”  Czasami jednak, gdy z nową klientką spotykam się od razu w sklepie, bez wcześniejszych konsultacji czy przeglądu szafy, proces docierania do tego, w czym klientka będzie się dobrze czuć, a nie tylko super wyglądać, może chwilkę zająć. W tym momencie ważna jest szczerość. Nikogo nie zmuszam do kupowania ubrań tylko dlatego, że mi się podobają. Idealnie jest gdy proces metamorfozy możemy rozłożyć na etapy. Wtedy jest czas na oswojenie się ze zmianami przed wdrażaniem kolejnych.

CO TO ZNACZY ŚWIADOME KUPOWANIE?

Świadome  zakupy to nie podążanie ślepo za trendami. To wybieranie ubrań, które posłużą nam przez kilka sezonów. Świadome zakupy to patrzenie na metkę. To sprawdzanie czy cena jest adekwatna do jakości. Świadome kupowanie to odpowiedzenie sobie na pytania: czy ja tego potrzebuję, czy to pasuje do mojej sylwetki, czy to pasuje do mojej kolorystyki i jak wiele stylizacji mogę z tą rzeczą zbudować. 

OD CZEGO ZACZĄĆ ZMIANĘ WIZERUNKU?

Najpierw trzeba zastanowić się jak chciałabym wyglądać. W jakich ubraniach dobrze czuję, czego nie lubię, co się nie sprawdzi. Potem warto zrobić sobie taką tablicę inspiracji np. na Pintereście i zastanowić się w jaki sposób dane outfity można wprowadzić do swojego życia. Potem warto określić swoją kolorystykę i mocne strony swojej sylwetki. Na początek zajrzyj tu. A potem trzeba oczyścić swoją szafę z ciuchów, które nam już nie służą. To jest bardzo ważny krok, dzięki któremu dosłownie i w przenośni robimy miejsce na nowe. O detoxie szafy poczytasz tutaj.

CO ROBIĆ Z NIEPOTRZEBNYMI UBRANIAMI? 

Rzeczy, których się pozbywamy dzielimy według stanu zużycia. Te gorsze wyrzucamy do kontenera, te fajniejsze zawsze polecam sprzedawać.  Nie jestem fanką grzecznościowego obdarowywania się wzajemnie ubraniami wśród rodziny i przyjaciółek. Coraz więcej jest aplikacji ułatwiających sprzedaż on-line. Ja jestem zachwycona aplikacją Vinted. Najlepiej schodzą tam ubrania nowe, z metkami lub bez, markowe. Ale ubrania używane w dobrym stanie za niewielkie pieniądze też można sprzedać, a zapłata z każdej transakcji zbiera się w twoim wirtualnym portfelu. Dla mnie to bardzo satysfakcjonujące, kiedy po pozbyciu się np. 5 niepotrzebnych rzeczy, mogę kupić jedną nową za zarobione pieniądze. Dla mnie to jest właśnie bycie Eko. Poza tym, cała transakcja jest bezpieczna i wygodna.

Jeśli chciałabyś obejrzeć całą rozmowę, wpadaj tutaj.

Podziel się swoją opinią

Facebook