JAK NOSIĆ KOLORY JESIENI I ZIMY? TRENDY A TYPY KOLORYSTYCZNE

with Jeden komentarz

W poprzednim artykule pokazałam Ci jakie nakrycia wierzchnie będą modne w tym sezonie i które, według mnie, są warte zakupienia. Jeśli nie czytałaś tego artykułu, koniecznie od niego zacznij tutaj. W tym tygodniu zaprezentuję Ci kolory, które są modne w tym sezonie. Nie jest to absolutnie żaden MUST HAVE ale prawdopodobnie nie będziesz mieć wielkiego wyboru, bo w sklepach w większości znajdziesz ubrania właśnie w tych kolorach. Co zrobić, jeśli to nie są Twoje kolory? Co nosić? Jak nosić? Postaram się Ci pomóc.

A więc jak nosić kolory jesieni i zimy 2017/2018? Zaczynamy:)

 

KOLORY JESIENI I ZIMY 2017/2018

Poprzedniej zimy projektanci ubrali nas w odcienie niebieskiego, dobre dla chłodnych typów kolorystycznych, w tym sezonie przygotowali coś dla ciepłych: przytulne, rozgrzewające czerwienie i pomarańcze. Na szczęście to nie wszystko. Jest jeszcze paleta klasycznych kolorów i kolorów uzupełniających. Będzie co miksować:)

A więc kolory zaprezentowane przez projektantów podczas New York Fashion Week, a sklasyfikowane przez Pantone Color Institute to:

Grenadine, Tawny Port, Ballet Slipper, Butterum, Navy Peony, Neutral Gray, Shaded Spruce, Golden Lime, Marina and Autumn Maple.

RODZINA CZERWIENI

 

Grenadine, Tawny Port and Ballet Slipper

Kolory jesieni/zimy 2017/2018

Kolory jesieni/zimy 2017/2018

Kolory jesieni/zimy 2017/2018

1. Grenadine jest mocnym, intensywnym ciepłym kolorem, w którym nie pozostaniesz niezauważona. Z natury swojej jest kolorem ciepłym, ale jeśli zestawisz go z neutralnym szarym czy Mariną, zaryzykowałabym założenie go nawet jeśli jesteś typem chłodnym. Zawsze możesz zastosować go też w dodatkach. Czerwona torebka? Szalik? Wygląda również niesamowicie noszony od stóp do głowy!

2. Tawny Port to tegoroczna wersja bakłażanów, marsali czy burgunda. Ten śliwkowy kolor jest znacznie głębszy i bogatszy niż podobne kolory z poprzednich sezonów.

3. Ballet Slipper jest wyjątkowym kolorem. Zwykle znajduje się on w wiosennych i letnich paletach. Być może masz w swojej szafie ubrania tego koloru z lata.  Radzę nosić go w połączeniu z innymi kolorami np. szarością, czernią, granatem. Ciekawy efekt osiągniesz również łącząc go z czerwieniami z tej grupy.

JESIENNE KLASYKI

W tej grupie znajdują się Navy Peony, Neutral Gray, Butterum.

Kolory jesieni/zimy 2017/2018

Kolory jesieni/zimy 2017/2018

Kolory jesieni/zimy 2017/2018

 

 4. Navy Peony to po prostu bardziej niebieski granat. Może wspaniale zastąpić czerń (zdecydowanie więcej kobiet wygląda w nim lepiej niż w czerni). Można go łączyć z praktycznie każdym innym kolorem. Ciekawe i modne zestawienie obecnie to granat z czernią.

5. Neutral Grey to kolor neutralny. Pasuje do każdego innego koloru, łagodzi kolory nasycone, ochładza ciepłe.  Fajnie wygląda w stylizacjach monochromatycznych. Wtedy zalecam bawienie się formą i fakturą materiału.

6. Butterum to kolor brzoskwiniowego rumu. Ciepły i głęboki.  Sporo znajdziesz płaszczy w tym kolorze, ale także torebek, pasków, butów. Bardzo podobny do koloru Camel. 

 

KOLORY DODATKOWE

Kolory jesieni/zimy 2017/2018

Kolory jesieni/zimy 2017/2018

Kolory jesieni/zimy 2017/2018

Kolory jesieni/zimy 2017/2018

7. Shaded Spruce to kolor lasu zimą. Wyobraź sobie drzewa iglaste obsypane śniegiem, bajkowy klimat. Leży gdzieś pomiędzy szmaragdem a butelkową zielenią. Jest to piękny kolor i chociaż z natury swojej ciepły, to dzięki temu, że jest ciemny będzie w nim pięknie wyglądała i delikatna blondynka i rudowłosa piękność i oczywiście królewna śnieżka.

8. Golden Lime to kolor limonki podszytej złotem. Dla ciepłych typów jesiennych idealna, ale też warto spróbować jeśli jesteś ciemną jesienią. Dzięki dodatkom w tym kolorze, możesz nadać swoim stylizacjom ciekawy charakter.  

9. Marina jest jedynym chłodnym kolorem w tej palecie. Noszona blisko twarzy rozpromieni chłodne lata. Osiągniesz ciekawy efekt zestawiając go z kolorami ciepłymi. Wyobraź sobie kratkę marina + golden lime? Albo już spokojniejszą marina + butterum?

10. Autumn Maple to najbardziej typowy kolor jesienny. Złoto-czerwony liść klonu. Na pewno masz coś w tym kolorze w swojej szafie. Marynarki, swetry dla rudowłosych będą hitem. Doły i akcesoria dla pozostałych typów. 

A WIĘC JAK NOSIĆ KOLORY JESIENI I ZIMY?

Podsumujmy więc:

Jeśli jesteś ciepłym typem urody noś śmiało wszystkie powyższe kolory. Pamiętaj jednak, żeby ich nasycenie było podobne do intensywności Twoich kolorów np. Jasna Wiosna najlepiej będzie wyglądała w kolorach ciepłych, ale jasnych, a ciemna jesień w kolorach ciepłych, ale ciemnych.
Jeśli jesteś typem zgaszonym, np. Zgaszoną Jesienią czy Zgaszonym Latem, ważniejsze niż temperatura koloru jest jego nasycenie. Czyli kolory zgaszone, średnio nasycone będą  dla Ciebie najlepsze.

Natomiast jeśli jesteś typem wyraźnie chłodnym, najlepiej będziesz wyglądała w Marinie, szarościach , granacie i różu. To,  jeśli chodzi o kolory noszone przy twarzy. Natomiast,  jeśli chodzi o kolory od pasa w dół i dodatki - musisz jedynie pilnować, żeby wszystkie kolory pasowały do siebie. 

Poniżej kilka przykładów zabawy z Tymi kolorami. Obejrzyj, zainspiruj się, a potem  daj mi znać czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny.

kolory jesieni i zimy 2017/2018
kolory jesieni i zimy 2017/2018

Komentarz

  1. […] to jednak nie “to”? Że jest to coś, co nie pasuje do reszty ubrań, które masz w szafie, i kolor nie taki, a fason zupełnie niekorzystny dla Twojej sylwetki… No, […]

Podziel się swoją opinią

Facebook